+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Риносептопластика

Риносептопластика

Риносептопластика – це операція спрямована не тільки на зміну форми зовнішнього носа, а й на виправлення викривленої перегородки для відновлення правильного носового дихання.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Риносептопластика

Риносептопластика поєднує два види оперативного втручання – септопластику (виправлення викривлення носової перегородки) та ринопластику (виправлення зовнішньої форми носа).

Операція проводиться під загальною анестезією в два етапи за участю хірурга-оториноларинголога та пластичного хірурга. Перший вирівнює перегородку, відновлює носове дихання та видаляє незначну частину хряща, яку у другому етапі використовує пластичний хірург як додатковий матеріал для формування спинки та кінчика зовнішнього носа та надання зовнішньому носу правильної форми.

Існує первинна та повторна риносептопластика. Під первинною мається на увазі, що раніше не проводилася ні ринопластика, ні септопластика, ні риносептопластика, а під повторною – що в минулому вже було проведено одну з цих операцій. Проведення повторної риносептопластики після операції – це більш тривале втручання, що має довший період реабілітації та безліч нюансів. Так, коли вже була проведена септопластика і зайва частина хряща видалена, хірургу потрібно брати хрящову тканину, якої бракує для пластики, з ребра або вуха.

Також розрізняють закриту та відкриту риносептопластику. Вони відрізняються лише типом розрізу, який проводиться для отримання доступу до структур органу. Вибір методу здійснюється хірургами перед операцією, за особливостей анатомії пацієнта.

Функціональна риносептопластика є однією з найпопулярніших операцій, з приводу якої звертаються пацієнти до клініки VIRTUS. Мета наших хірургів забезпечити пацієнту не лише естетично привабливий ніс, а й вирішити проблему з порушенням носового дихання.

Показання та протипоказання до проведення риносептопластики

Основними показаннями для проведення риносептопластики є викривлення носової перегородки та не естетична форма зовнішнього носа. Своєю чергою викривлення перегородки може призвести до розвитку наступних станів, з якими часто звертаються пацієнти:

 • порушення носового дихання;
 • закладеність вух;
 • часте хропіння;
 • частий нежить, гайморит та запальні процеси.

Дані скарги приводять пацієнта на первинну консультацію до ЛОР-хірурга. Якщо пацієнт також незадоволений формою свого зовнішнього носа – лікар направляє його до пластичного хірурга. І, навпаки, якщо пацієнт приходить з естетичною проблемою до пластичного хірурга, але в нього також викривлена носова перегородка – пластичний хірург направляє його до оториноларинголога. Після чого приймається загальне рішення щодо доцільності проведення риносептопластики.

Є й протипоказання до проведення риносептопластики – операція не виконується пацієнтам віком до 18 років, вагітним, жінкам, які годують грудьми та особам, які мають захворювання, пов’язані з ризиком тромбозів.

Риносептопластика-1

Результат риносептопластики

Результат риносептопластики – естетично приваблива форма зовнішнього носа та носової перегородки з відновленням функціонала у вигляді нормального носового дихання.

У виняткових випадках може бути потрібна додаткова пластика носа. Рішення про необхідність її проведення приймається лише через півроку після повного відновлення.

Реабілітація після риносептопластики

На сьомий день після риносептопластики пластичний хірург знімає шви, а ЛОР-хірург видаляє сплінти. Далі пацієнт повинен прийти на консультацію до обох фахівців через 2 тижні, 1 місяць, 3 місяці та 6 місяців.

У реабілітаційному періоді після риносептопластики заборонено:

 • інтенсивні фізичні навантаження – 3 місяці;
 • носіння важких окулярів на переніссі – 3 місяці;
 • авіаперельоти, відвідування сауни, лазні, басейну та інших місць, пов’язаних із підвищенням тиску – 1 місяць;
 • вживання спиртних напоїв – 1 тиждень (щоб уникнути погіршення набряків).

Важливо уникати будь-яких ризиків травмування, що дозволить зберегти результат корекції форми носа на все життя.

Що буде, якщо не проводити риносептопластику?

Якщо не проводити септоринопластику – є ризик посилення носового дихання, що може позначатися на загальному стані здоров’я. Крім того, для багатьох не естетична форма носа є психологічною проблемою, що призводить до комплексів та стресу.

Хочете побачити приклади До і Після?

Результати наших операцій та процедур переконують краще будь-яких слів. Судіть самі!

Популярні питання

Чим відрізняється риносептопластика від ринопластики?

Риносептопластика – двохетапна операція, що вирішує функціональну проблему у вигляді порушення нормального носового дихання, спричиненого викривленою перегородкою та естетичну – пов’язану з неправильною формою зовнішнього носа. А ринопластика – це виключно зміна форми зовнішнього носа.

Скільки часу триває риносептопластика?

Всі етапи операції з корекції носа за допомогою пластики та відновлення після наркозу з подальшими маніпуляціями займають 2 дні. А саме перебування пацієнта в операційній – до чотирьох годин.

Скільки триває відновлення після риносептопластики?

Повне відновлення носового дихання відбувається за місяць після операції. А остаточний результат пластики зовнішнього носа досягається через 6 місяців.

Підготовка до проведення риносептопластики

Важливим етапом підготовки до проведення риносептопластики є консультація пластичного хірурга. Під час неї пацієнт пояснює, на який результат операції він очікує. Далі здійснюється фото та відеозйомка, а також вибудовується прогноз, як саме можна вирівняти ніс. Хірург пояснює всі нюанси проведення операції та можливість досягти бажаного пацієнтом результату, виходячи з особливостей будови його носа. Також до етапів підготовки до проведення риносептопластики належать:

 • консультація ЛОР-хірурга та анестезіолога;
 • загальний аналіз крові та сечі;
 • комп’ютерна томографія (КТ) придаткових пазух носа, яку можна провести в клініці VIRTUS;
 • кардіограма;
 • УЗД серця – за наявності показань;
 • рентген або флюорографія легень (якщо не було проведено протягом останнього року).

Підготовчий етап найчастіше займає два дні.

Етапи риносептопластики

Відкрита або закрита риносептопластика проводиться у два етапи.

 1. Перший етап проводить ЛОР-хірург. Він відновлює носове дихання шляхом виправлення носової перегородки та, при значному її викривленні, зменшення нижніх носових раковин (конхопластика). Для того, щоб вирівняти перегородку носа, хірург-оториноларинголог видаляє невелику частину хряща, яка виконає роль “імплантату” у другому етапі операції. Завершується перший етап установкою сплінтів для зупинки кровотечі.Риносептопластика-2
 2. Другий етап проводить пластичний хірург. Отриманий імплантат дозволяє пластичному хірургу надати зовнішньому носу правильну та естетично привабливу форму. Наприклад, за його допомогою вдається зробити подвійний хрящ для кінчика носа. Останній досить м’який, тому може опуститись через час після операції. Формування подвійного хряща піднімає і вирівнює його, а також робить більш щільним, що запобігає опущення. Імплантат також дозволяє розширити, звузити або зменшити ніс, щоб досягти бажаного пацієнтом результату.Риносептопластика-3

Хірурги клініки VIRTUS багато років проводять операції з виправлення носа. За цей час використання власного хряща пацієнта з носової перегородки як імплантату довело максимальну ефективність у досягненні бажаного результату. Ця методика дозволяє виключити відторгнення тканин, тому що хрящ належить організму пацієнта. Це також скорочує реабілітаційний період та призводить до швидкого приживлення аутоімплантата.

Після завершення другого етапу операції пацієнта переводять до палати інтенсивної терапії до ранку наступного дня. Важливо, пацієнтам старше 40 років і тим, хто має проблеми з судинами, наші лікарі в обов’язковому порядку проводять УЗД нижніх кінцівок. Це забезпечує безпеку пацієнта та виключає можливість тромбозу судин. Потім пацієнта переводять у звичайну палату, виймають тампони із порожнини носа та відпускають додому.

Кадочніков Сергій Валерійович

Кадочніков Сергій Валерійович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Корнієнко Олександр Євгенович

Корнієнко Олександр Євгенович

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 18. Більш 10 000 пластичних і реконструктивних операцій
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Бобров Андрій Леонідович

Бобров Андрій Леонідович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Даюб Алі Ахмедович

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Саркісян Арман Грайровіч

Саркісян Арман Грайровіч

Пластичний хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б; Київ, Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
кадочников консультации

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

видео отзыв александра
Кристина – Овчаренко
(Русский) Гена – Носко
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат