+38 (048) 700 60 60
Одеса+38 (048) 700 60 60
вул. Суднобудівна, 1БКиїв+38 (067) 501 60 80
вул. Костянтинівська, 57
Зворотній дзвінок

Замовити дзвінок

Адміністратор VIRTUS зв'яжеться з Вами найближчим часом

Спасибі

UA
Конхопластика (лікування гіпертрофічного, вазомоторного риніту)

Конхопластика (лікування гіпертрофічного, вазомоторного риніту)

Конхопластика чи ендоскопічна конхопластика – це хірургічний метод лікування гіпертрофічного, вазомоторного риніту, спрямований на зменшення нижніх носових раковин по всій поверхні.

Послуга доступна у філіях:
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
Конхопластика (лікування гіпертрофічного, вазомоторного риніту)

Мета її проведення – покращення носового дихання у пацієнта. В Інституті передової медицини VIRTUS ця операція проводиться лазером, біполярним коагулятором або методом холодноплазмової коблації.

На відміну від травматичної конхотомії та вазотомії конхопластика – це більш сучасний метод, який передбачає лише акуратне зменшення нижніх носових раковин, без торкання середніх та верхніх раковин та інших структур.

Основним показанням до проведення конхопластики є вазомоторний риніт – патологічне збільшення носових раковин чи гіпертрофія слизової оболонки носових раковин. Вазомоторний риніт проявляється такими симптомами:

 • закладеність носа;
 • чхання;
 • утруднення носового дихання;
 • рясні прозорі виділення;
 • часті носові кровотечі при закладеності носа;
 • постійна сухість у носі з або без утворення кірки на слизовій оболонці;
 • закладеність носа у горизонтальному положенні;
 • закладеність правої/лівої половини носа, лежачи на правому/лівому боці відповідно;
 • відчуття стікання по задній стінці глотки.

Основними причинами вазомоторного риніту є викривлення носової перегородки та тривале використання судинозвужувальних крапель.

У першому випадку, коли людина має викривлення перегородки, носові раковини з боку звуженого носового проходу не можуть достатньо збільшуватися при вдиху. Це призводить до порушення процесу утеплення, зволоження та очищення потрапляючого повітря, що є основною функцією носових раковин. Отже, компенсаторно з боку, де є розширення носової пазухи, раковини розширюватимуться сильніше, ніж звичайно. Це і призведе до їхньої гіпертрофії.

Тому часто при викривленні носової перегородки пацієнтам ставиться другий діагноз – вазомоторний риніт. У цьому випадку проведення операції з вирівнювання викривленої перегородки (септопластики) недостатньо. Призначається проведення конхопластики (якщо викривлення перегородки незначне) або септоконхопластики (якщо викривлення значне). Септоконхопластика – це оперативне втручання, в ході якого вирівнюється викривлена ​​перегородка та зменшуються нижні носові раковини з однієї чи обох сторін.

Друга причина вазомоторного риніту у вигляді тривалого приймання судинозвужувальних крапель пов’язана зі специфікою анатомічної будови носових раковин. Вони складаються з кавернозної (губчастої) тканини з великим скупченням судин, представлених м’язовою тканиною. Остання має постійно працювати – скорочуватися та розслаблятися.

З розвитком нежитю, судини розслаблюються, формується набряк, запалення, закладеність та ринорея. При використанні крапель відбувається штучне скорочення м’язів і симптоми тимчасово зникають. Але ефект недовговічний. Щоб пролонгувати його, при кожному епізоді закладеності людина знову використовує краплі. Частий і тривалий прийом судинозвужувальних крапель призводить до того, що без них м’язи знаходяться в постійно розслабленому стані й перестають скорочуватися самостійно. Як результат, розвивається гіпертрофія слизової оболонки носових раковин, асоційована з прийманням судинозвужувальних крапель, яку також називають медикаментозний риніт.

Максимальний час використання судинозвужувальних крапель і для дітей, і для дорослих – 5-7 днів. Вони суворо заборонені вагітним жінкам, а при тривалому прийманні можуть спричинити головний біль, мігрень, ішемічний інсульт, кровотечу з носа та інші ускладнення.

Показання та протипоказання до проведення конхопластики

Основним показанням до проведення операції є гіпертрофія слизової носових раковин. При цьому гіпертрофія носових пазух не є приводом для хірургічного втручання. Це розширення носового проходу, яке найчастіше не призводить до патологічних станів. Показаннями до проведення конхопластики також є:

 • збільшення нижніх носових раковин;
 • хронічний вазомоторний риніт;
 • порушення носового дихання;
 • залежність від судинозвужувальних.

Протипоказання до проведення конхопластики є:

 • захворювання системи згортання крові;
 • новоутворення в носовій раковині (гемангіоми).

Також можуть бути тимчасові протипоказання до проведення операції при хронічному гіпертрофічному риніті: гострі інфекційні патології, деякі системні захворювання, вагітність та період лактації.

Дітям віком до 18 років конхопластика проводиться тільки за прямими показаннями.

Результат проведення конхопластики

Результат операції при вазомоторному риніті – правильне носове дихання без судинозвужувальних препаратів. Крім того, відбувається відновлення функціонала носових раковин.

Реабілітація після проведення конхопластики

Повний процес реабілітації після ендоскопічної конхопластики займає 1 місяць.

Наступного дня після операції пацієнт починає приймання призначених та виданих йому медикаментів. Протягом 5 днів у нього розсмоктується гемостатична губка. На 5-7 днів призначається огляд. Під час нього відсмоктувачем видаляються залишки гемостатичної губки, бо її незначні шматочки можуть залишатися у порожнині носа.

Протягом наступного часу слизова оболонка носа починає загоюватися, вкриваючись кірочкою по всій поверхні. Під нею повільно формується здорова слизова оболонка носа, потім кірки відшаровуються, а пацієнт поступово їх видуває.

Після конхопластики протягом двох тижнів заборонені:

 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • авіаперельоти;
 • відвідування сауни, лазні та басейну.

В іншому випадку може початися сильна кровотеча, зупиняти яку часто доводиться за допомогою лікаря.

Зазначимо, після операції через деякий час кавернозна тканина може знову розростатися. Але це можливо тільки якщо у пацієнта є значне викривлення носової перегородки, але під час конхопластики він не був готовий до проведення септопластики, або пацієнт знову починає зловживати судинозвужувальними.

Що буде, якщо не лікувати вазомоторний риніт?

Якщо людина погано дихає, але не проводить конхопластику – вона довічно буде залежна від судинозвужувальних або закладеності носа. У деяких ситуаціях проблема з диханням може посилюватись. Наприклад, при розвитку гіпертонічної хвороби та збільшенні ваги.

Популярні питання

Чим відрізняється конхопластика від вазотомії?

Вазотомія – це більш старий та радикальний метод хірургічного втручання для лікування вазомоторного риніту. У ході операції проводяться розрізи, кавернозна тканина видаляється повністю, а іноді відсепаровується частина носової раковини. Через підвищену травматизацію та судинну будову тканини відбувається рясна кровотеча, яка зупиняється тривалий час за допомогою встановлення тампонів.

А конхопластика – еволюційний розвиток вазотомії, де немає тотальної «томії» – видалення анатомічних структур. Це ендоскопічний метод з мінімальною травматизацією та видаленням лише зайвих тканин. Тобто це більш точковий вплив на проблему, що призводить до швидкого та ефективного результату без тривалої реабілітації.

Що таке судинна вазотомія носа?

Судинна вазотомія – це вид вазотомії. Проводиться для лікування вазомоторного риніту, а процес видалення носової раковини здійснюється коагулятором.

Що таке ультразвукова вазотомія?

Ультразвукова вазотомія – це також попередник конхопластики. Під час операції спеціальну голку ультразвукового апарату вводять всередину нижньої носової раковини та ультразвуком видаляють її гіпертрофовані ділянки.

Що таке лазерна конхопластика?

Лазерна конхопластика носових раковин – це зменшення нижніх носових раковин за допомогою лазерного променя. Найчастіше її відносять до радикальних методів висічення уражених ділянок. Але в клініці VIRTUS операція із застосуванням лазера проводиться тільки для зменшення носових раковин, без радикальних втручань.

Скільки коштує конхопластика?

Конхопластика у клініці VIRTUS – це цілий пакет послуг, у вартість якого включені всі етапи підготовки, консультації лікарів перед та після операції до повного відновлення через місяць, сама операція та наркоз, палата на півдня та медикаменти.

Вибір відповідного методу (лазер, біполярний коагулятор або метод холодноплазмової коблації) проведення оперативного втручання здійснюється лікарем в індивідуальному порядку.

Зазначимо, вартість конхопластіки нерідко обходиться пацієнтові дешевше, ніж постійна покупка судинозвужувальних, які лише посилюють проблему і не дають жодних рішень.

Підготовка до проведення конхопластики

Перед проведенням операції пацієнту необхідно пройти консультацію хірурга-оториноларинголога. Він проведе огляд, збере анамнез та надасть подальші рекомендації. Далі потрібно пройти такі етапи підготовки до проведення конхопластики нижніх носових раковин:

 • комп’ютерна томографія придаткових пазух носа (для оцінки анатомічних особливостей та можливих прихованих процесів у пазухах носа) – це найбільш інформативний та об’єктивний метод обстеження, який можна пройти у клініці VIRTUS;
 • загальні лабораторні дослідження;
 • консультація анестезіолога;
 • кардіограма;
 • УЗД серця – за потреби;
 • флюорографія чи рентген легень.

Додатково може бути призначена риноманометрія. Це дослідження, яке показує опір повітря, що вдихається в порожнини носа. Пацієнт спершу проходить дослідження до введення судинозвужувальних крапель, а потім після. Якщо після крапель результат задовільний і пацієнт повноцінно дихає – це свідчить про пряме показання до проведення двосторонньої конхопластики нижніх носових раковин. Риноманометрія найчастіше проводиться при викривленні носової перегородки, коли стоїть питання про проведення септоконхопластики.

Етапи хірургічного лікування вазомоторного риніту

Усі етапи підготовки, сама операція та вихід після наркозу займають пів доби. Час перебування пацієнта в операційній не перевищує 1,5 години. Ендоскопічна конхопластика має такі етапи:

 • загальний інтубаційний наркоз (інші методи седації не застосовують через ризики для пацієнта);
 • асептична обробка операційного поля;
 • анемізація порожнини носа – введення лідокаїну з адреналіном для звуження судин та тимчасового зняття набряку та запалення або зупинки кровотечі;
 • конхолатеропексія – надламування нижньої частини кістки носової раковини з її подальшим усуненням до латеральної стінки (проводиться не завжди, тільки якщо кістка займає забагато простору);
 • введення коагулятора, лазера чи коблатора;
 • акуратне зменшення кавернозної тканини на поверхні нижньої носової раковини;
 • установка саморозсмоктувальної гемостатичної губки замість сплінтів та тампонів у носові пазухи для зупинки кровотечі.

Після операції пацієнта переводять до палати інтенсивної терапії, де він відходить від наркозу. Потім його розташовують у звичайній палаті стаціонару, проводять огляд та оцінюють загальний стан, після чого відправляють додому. З собою видаються антибіотики на 3 дні, кровоспинні на 3 дні та протинабрякові на 5-7 днів.

Пилипюк Дмитро Миколайович

Пилипюк Дмитро Миколайович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 15
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Цепколенко Олександра Володимирівна

Цепколенко Олександра Володимирівна

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Бобров Андрій Леонідович

Бобров Андрій Леонідович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург
Стаж роботи (років): 20
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Даюб Алі Ахмедович

Даюб Алі Ахмедович

Оториноларинголог, ЛОР-хірург, сурдолог
Стаж роботи (років): 9
Веде прийом в філіях: Одеса, Суднобудівна, 1Б
Назва послуги або виду діагностики Одеса
Суднобудівна, 1Б
Київ
Костянтинівська, 57
Назва послуги або виду діагностики
 • Одеса, Суднобудівна, 1Б
 • Київ, Костянтинівська, 57
Виберіть філію
Оториноларингологія
Консультація лікаря-оториноларинголога вищої категорії (рiно- та ендоскопічне обстеження) 800
Консультація лікаря-оториноларинголога (рiно- та ендоскопічне обстеження) 600 640
Консультація лікаря оториноларинголога (без ендоскопічного обстеження) 600 550
Повторна консультація лікаря-оториноларинголога 600 350
Цепк Ганна

Онлайн-реєстратура

Готово!

Заявка скасована

Ми дякуємо Вам за звернення до Інституту VIRTUS.
Найближчим часом адмiнiстратори зв'яжуться з Вами для пiдтвердження дати та часу консультацiï.

Ваша заявка:
Філія VIRTUS
Фахівець
Дата

Відео-відгуки пацієнтів

Юрий – Пилипюк
Мищенко – Пилипюк
Владимир – Пилипюк
Яна, пацієнтка доктора Дмитра Пилипюка в Одесі
Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Коли варто звернутися до лікаря через “проблеми” з носом

Існує багато «проблем» з носом, які можуть привести людину до кабінету лікаря: естетичні та функціональні. Головне, своєчасно звертатися з проблемами з носом до лікаря.
+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

+1 складний випадок у провідного отоларинголога клініки

Сучасні технології в руках лікарів-віртуозів дозволяють вирішувати надскладні нейрохірургічні проблеми так, неначе це рядова лор-операція з вирівнювання носової перегородки.
Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика вуха

Тимпанопластика – це хірургічне втручання, спрямоване на корекцію порушення слуху та дефектів барабанної перетинки.
Що таке гайморит і як його лікувати?

Що таке гайморит і як його лікувати?

Гайморит — це синусит (запалення) слизових оболонок однієї з навколоносових пазух, верхньощелепної.
Причини викривлення носової перегородки

Причини викривлення носової перегородки

У сучаснiй пластичнiй хірургіi операції по корекції носової перегородки давно стали буденними і малотравматичними. Тільки фахівці клініки VIRTUS щотижня проводять 4-5 таких корекцій.
Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Прийом у ЛОРа – особливості та необхідність

Першими дзвіночками до серйозних проблем можуть стати: утруднене дихання, хронічний нежить, часті кровотечі з носа, наявність неприємного запаху з рота.
Що робити, якщо слух знизився?

Що робити, якщо слух знизився?

Слух - одне з чотирьох почуттів, за допомогою яких ми пізнаємо світ. Але що робити, якщо він починає знижуватися або взагалі пропадає?
Аналіз функціональності мигдаликів

Аналіз функціональності мигдаликів

Яку ж роль відіграють мигдалини в загальній картині нашого здоров'я? Чи обов'язково їх видаляти або краще постаратися зберегти?
Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Чужорідне тіло у верхніх дихальних шляхах

Небезпека потрапляння стороннього тіла у верхні дихальні шляхи полягає в тому, що протягом дуже короткого часу воно може викликати задуху і навіть призвести до…
Залиште відгук
Задайте питання
Зверніться в чат